Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy






Pozvánky na akce


Stalo se
















GE Mentor EM: ruční elektromagnetické testovací zařízení usnadňuje práci technikům

24.4.2014 Společnost General Electric představila v polovině dubna 2014 odborné veřejnosti pod obchodním názvem GE Mentor EM ruční elektromagnetické testovací zařízení, které významně usnadňuje práci techniků při inspekcích. Toto zařízení využívá tzv. vířivých proudů, indukovaných ve výrobku magnetickým polem. Diskontinuita ve sledovaném materiálu mění intenzitu a průběh tohoto proudu, a tím ukazuje vady v materiálu. Běžně se používá pro různé druhy nedestruktivních testů a pro kontrolu koroze konstrukcí pod nátěrem.

Takovéto testování vyžaduje vysokou přesnost a s ní nároky na znalosti techniků, kteří tato zařízení používají, i množství pokynů a údajů, jimiž se technik musí při daném konkrétním testování řídit, aby byla zajištěna maximální spolehlivost i bezpečnost. To jednak snižuje efektivitu jeho práce, a jednak zvyšuje riziko chyb způsobených lidským faktorem.

GE Mentor EM umožňuje technikovi se pomocí místní sítě propojit se zdrojem potřebných kritických dat a okamžitě získat informace o potřebných hodnotách a postupech, případně se přímo skrze měřicí zařízení propojit s příslušnými specialisty. Po provedení testů pak zařízení vygeneruje příslušné zprávy, čímž dále sníží riziko chybovosti lidského faktoru.

Specifické aplikace pro uživatelské rozhraní umožňují využívat GE Mentor EM v rozmanitých oblastech, kde jsou vysoké nároky na přesnost měření, například v letectví, petrochemickém průmyslu, automobilovém a jiném zpracovatelském průmyslu, nebo v energetice. Detailní úpravy pro své konkrétní podmínky si může provést uživatel sám pomocí specializovaného software.

Zařízení je snadno přenosné a uzpůsobené pro práci v náročných podmínkách. Jako zdroj energie slouží běžná 100Wh lithium-iontová baterie, což dále usnadňuje jednoduchost použití. V základní nabídce jsou kromě verze pro všeobecné použití také speciální verze pro kontrolu sváření, zvlášť konstruovaná pro drsné pracovní podmínky, a verze pro letectví, zvláště zaměřená na detekci poruch v dutinách a na vysokou přesnost měření.

redakce

Foto © General Electric

Další informace zde

Přečtěte si také další související články z rubriky Měřicí technika

Přenosný monitor síťového napětí, třída A – MEg38/C

24.3.2014 Společnost MEgA – Měřící Energetické Aparáty představila na veletrhu AMPER 2014 přenosný monitor síťového napětí MEg38/C, který měří bez přerušení a bez mezer čtyři napětí a čtyři proudy na hladině nn, vn i vvn. Realizuje funkci záznam a funkci analýza kvality napětí, které provádí současně. 


Sitrans LG: nová řada přístrojů pro měření hladiny pomocí radaru s řízenou vlnou

21.1.2014 Siemens uvedl v polovině ledna 2014 na trh novou řadu hladinoměrů Sitrans LG, pracující na principu radaru s vedenou vlnou pro krátké a střední vzdálenosti měření. Při něm jsou vysokofrekvenční mikrovlnné pulsy přenášeny pomocí tyče nebo kabelu, a umožňují tak měření s přesností 2 mm v nejrůznějších nepříznivých prostředích, jako jsou korozivní výpary, pára, pěna, nestálá hladina, případně v kapalinách s velkou viskozitou nebo proměnlivou hustotou. 


BME280: první integrovaný senzor teploty, tlaku a vlhkosti

9.1.2014 Společnost Bosch Sensortec představila na začátku roku 2014 unikátní produkt: BME280 Integrated Environmental Unit (integrovaná jednotka pro prostředí), který jako první na světě sdružuje do jednoho senzoru měření teploty, tlaku a vlhkosti. Tento senzor je nyní k dispozici omezenému  okruhu zákazníků. 



Analyzátor výkonů Tektronix PA4000 v nabídce AMT měřicí technika

16.4.2013 Společnost Tektronix představuje prostřednictvím autorizovaného distrïbutora AMT měřicí techniky, spol. s r.o., unikátní analyzátor výkonů (vzhledem k množství měřených parametrů spíše analyzátor kvality energie), vyznačující se mnoha speciálními funkcemi, které jej zřetelně oddělují od standardních analyzátorů pracujících v omezeném kmitočtovém pásmu 50‒60 Hz. 


GOCE: první seismometr na oběžné dráze

10.3.2013 Družice GOCE (Gravity field and steady-state Ocean Circulation Explorer) je družicí Evropské vesmírné agentury ESA, jejímž posláním je velmi podrobně mapovat gravitační pole planety Země. Na oběžnou dráhu byla vypuštěna v roce 2009 a krouží zde ve výši cca 270 km nad zemským povrchem, nejníže ze všech družic. Při vyhodnocování výsledků měření se začátkem března 2013 ukázala překvapivá věc: Tato družice zachytila zvukové vlny ze zemětřesení v Japonsku v březnu 2011. Toto zjištění znamená průlom v seismologii 


Měřicí přístroje Sonel

7.3.3013 Společnost AMT měřicí technika, přímý autorizovaný distributor Sonel, představuje měřicí přístroje od tohoto výrobce, které pokrývají nejen širokou oblast revizních měření, ale zahrnují i digitální standardní a klešťové multimetry, luxmetry (s automatickým a manuálním záznamem hodnot do vnitřní paměti a vyhodnocením dle EN12464), teploměry a v poslední době i termokamery s pokročilými funkcemi Infra Fusion. Přístroje se vyznačují velmi kvalitním provedením  


Multilin A60: ochrana zařízení proti elektrickému oblouku

7.2.2013 Při náhodném vzniku elektrického oblouku mezi nechráněnými vodiči v zařízení vzroste během méně než tisíciny vteřiny teplota až na 20 000 °C. Při této teplotě se mění měď ve vodiči na plazmu, která prudce expanduje a zvětší svůj objem více než 60 000krát. Výsledkem je vážná porucha zařízení, která podle okolností může znamenat i ohrožení či ztráty lidských životů. Aby se takovýmto událostem předešlo, je třeba co nejrychleji detekovat vznik elektrického oblouku a zařízení okamžitě odpojit. S účinným řešením v podobě detektoru Multilin A60™ přichází společnost General Electric. ...->


CryoSat: Měření ledovců radarovým výškoměrem

8.1.2013 Koncem roku 2012 ukončila svoji misi družice CryoSat, vypuštěná Evropskou kosmickou agenturou ESA na oběžnou dráhu v roce 2010. Družice CryoSat byla vyvinuta k tomu, aby měřila tloušťku polárních ledovců a sklon povrchu pevninských ledovců v Antarktidě, Grónsku a v horských oblastech.  ...->


 

Naše tipy























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services