Přečtěte si:  Elektrobusy, jejich standardizace a interoperabilita: Příklady projektů elektrobusů v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se


Designové ocenění Red Dot pro SCARA roboty Stäubli

Vítězná kombinace výkonu a designu

12.4.2021 Nová řada SCARA robotů Stäubli TS2 zaujala silnou pozici na trhu s průmyslovými roboty, nyní k tomu ještě tyto čtyřosé roboty přidaly jedno z nejžádanějších designových ocenění Red Dot Design Award 2021 v kategorii „Product Design“. Jedná se o další skvělý úspěch pro tuto stále novou řadu, které posunuje hranice dynamiky, přesnosti a čistoty.

„Jsme velmi pyšní, že se nám podařilo získat tuto prestižní cenu. Je to ocenění vášně a nasazení týmů Stäubli, které se věnují vývoji produktů a řešení s bezkonkurenčním výkonem, přesností a spolehlivostí v různých průmyslových prostředích, od náročných po čisté,“ zdůrazňuje Christophe Coulongeat, Group Division Manager Stäubli Robotics.

Jednou z nejzásadnějších novinek u těchto čtyřosých robotů je jejich jedinečný válcový pracovní prostor bez mrtvých míst, který je skutečně převratným řešením. Kompaktní uzavřený design s kabeláží vedenou vnitřkem ramene chrání roboty i výrobní prostředí před zbytečnými problémy. Kompletně utěsněné krytování s možností vývodu všech připojení pod patou robotu představuje ukázkové řešení hygienického designu. Všechny tyto přednosti dělají z robotů TS2 první volbu pro náročné aplikace ve farmacii, medicíně i potravinářství.

Stäubli

Foto © Stäubli

O skupině Stäubli Group

Stäubli je globální poskytovatel řešení v oblasti mechatroniky se třemi specializovanými činnostmi: konektory, robotika a textilní průmysl. Poskytujeme služby zákazníkům, kteří chtějí zvýšit svoji produktivitu v mnoha průmyslových odvětvích. Stäubli je mezinárodní společnost, která v současnosti působí v 29 zemích a má obchodní zastoupení v 50 zemích na čtyřech kontinentech. 5500 pracovníků na celém světě sdílí závazek být partnerem zákazníků v téměř každém průmyslovém odvětví a poskytovat jim komplexní řešení a dlouhodobou podporu. Společnost Stäubli, která byla založena v roce 1892 původně jako malá dílna v obci Horgen v kantonu Curych, dnes sídlí v obci Pfäffikon ve švýcarském kantonu Schwyz.

www.staubli.com

O Stäubli Robotics

Stäubli Robotics je předním globálním hráčem v oblasti robotiky a soustavně dodává technická řešení, která jsou stejně efektivní a spolehlivá jako naše služby a podpora. Coby poskytovatel komplexních řešení pro digitálně propojenou výrobu nabízí společnost Stäubli širokou řadu čtyř a šestiosých robotů včetně robotických ramen navržených speciálně do citlivých prostředí, autonomních mobilních robotů, transportních systémů bez řidiče (AGV) a cobotů určených pro spolupráci člověka s robotem.

www.staubli.com/robotics

 Přečtěte si také:

Nové průmyslové roboty od Stäubli: řada TX2

2.2.2021 Poslední lednový týden 2021 přináší premiéru tří nových šestiosých robotů Stäubli se střední nosností. Modely TX2-140, TX2-160 a TX2-160L rozšiřují aktuální generaci TX2 na celkem devět modelů. Jejich pevná struktura a inteligentní konstrukce z nich činí ideální volbu pro různé aplikace při všech okolních podmínkách – od drsných až po sterilní. Přináší nejvyšší úroveň bezpečnosti a konektivity. 


Společný úspěch Stäubli a Miele v Uničově: systémy MPS na lince na výrobu myček nádobí

17.12.2020 Spolupráce mezi Stäubli a Miele v Uničově trvá úspěšně již několik let. V roce 2019 rozšířilo Miele své výrobní zařízení o další z produktů značky Stäubli. Kromě stávajících standardních spojek, multi napojení, upínacích systémů a přibližně čtyř desítek robotů ve výrobě, doplnilo Miele portfolio navíc i o systémy na výměnu nástrojů MPS130. Tyto systémy jsou součástí dvou nových robotických buněk na montážních linkách myček nádobí. 


Stäubli: Nová produktová řada CombiTac direqt – montáž a údržba nikdy nebyly jednodušší

6.8.2020 Stäubli Electrical Connectors představuje první sérii zcela nové generace modulárních konektorů, která umožňuje kombinaci různých typů konektorů pro silovou elektřinu, signály a pneumatická napojení v manuálních i automatizovaných aplikacích s životností až 10 000 spojovacích cyklů. Lehký moderní design splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy a umožňuje snadnou montáž bez jakýchkoliv nástrojů – CombiTac direqt tak přináší bezpečné, spolehlivé a uživatelsky přívětivé řešení modulárního konektoru se snadnou údržbou pro celou řadu průmyslových odvětví a různých aplikací. 


Naše tipy

Copyright © 2012 – 2021 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services