Přečtěte si:  Právě vychází brožura „Elektrické autobusy pro město IX“


Pozvánky na akce


Stalo se
Pozvánka na live webináře Murrelektronik

Akce již proběhla.

27.10.2020 Murrelektronik Vás srdečně zve na live webináře, které proběhnou již začátkem listopadu 2020. Jednotlivá témata najdete níže, přihlásit se na ně můžete kliknutím na vybrané datum a čas a vyplněním registračního formuláře.

Webinář: Jak na IO-Link?

PO 02.11.2020 / 10:00 hod. 

PO 02.11.2020 / 14:00 hod.

Chcete do své instalace přidat složitější prvky, jako například kontrolní kamery, komplexnější snímače nebo jiné inteligentní prvky, díky kterým budete mít daleko větší přehled a možnosti, ale váháte nad způsoby, jakými se lze vydat? Připojte se k webináři, na němž Vám Murrelektronik představí komunikační standard IO-Link, díky němuž budou Vaše stroje efektivnější, flexibilnější a hospodárnější.

Poslední metr se také počítá. Rozhraní IO-Link bylo navrženo speciálně pro přenos procesních dat mezi senzory a akčními prvky, a nadřazenou sběrnicí. Tím přináší digitalizaci i do těch nejskrytějších zákoutí instalace.

Přednášející: David Hanák a Ing. Lukáš Tacina

Webinář: V čem spočívá jedinečnost sběrnicového modulu MVK Fusion?

ÚT 03.11.2020 / 10:00 hod.

ÚT 03.11.2020 / 14:00 hod.

Trpíte nedostatkem prostoru na stroji, a přitom jsou na něj vyžadovány vysoké nároky? Nechcete mít několik objednacích čísel pro různé moduly s IO-Link, aktivní bezpečností a standardními digitálními signály? Představíme Vám revoluční sběrnicový modul MVK Fusion, který dělá instalaci strojů snadnější a rychlejší, šetří mnoho místa a díky rozmanitosti signálů i nutný počet potřebných modulů na stroji, a to vše spolu s podporou nejnáročnějších standardů, technologií a požadavků na poli automatizace a to včetně absolutní spolehlivosti.

Přednášející: David Hanák a Ing. Vít Macura

Webinář: Jak využít průmyslový ethernet ve strojírenství?

ST 04.11.2020 / 10:00 hod.

ST 04.11.2020 / 14:00 hod.

Jste omezeni liniovou topologií, průtokem dat či jejich transparentností? Pro moderní stroje stojí v popředí hospodárnost, integrovatelnost a funkčnost. To jsou úkoly, které jsou často řešeny sběrnicovými systémy. Ethernet je právě pro takovéto případy předurčen a je otevřen i budoucím požadavkům.

Specialisté z Murrelektroniku Vám nabídnou ucelený pohled na široké možnosti ethernetu a představí konkrétní způsoby, jak může moderní průmyslová síť pracovat ve váš prospěch.

Přednášející: David Hanák a Tomáš Kulhánek

Akce již proběhla.

Pro více informací o produktech Murrelektronik navštivte www.murrelektronik.cz.

Murrelektronik

Foto © Murrelektronik

 Přečtěte si také:

Murrelektronik a vyřešení problémů s odporem smyčky

Dlouhá cesta k inteligentním napájecím systémům

19.10.2020 Selektivní monitoring kanálů je důsledkem jevu, který se objevil teprve se zavedením elektronicky řízených zdrojů napájení na trh. Co si představit pod pojmem „selektivní monitoring kanálů“? Odborníci, kteří strávili hodiny při odstraňování závad stroje, to moc dobře vědí. Nákladné je to zejména u složitých systémů, u kterých spínané zdroje napájení elektronicky regulují napětí a proud na výstupu. Je možné, že v případě zkratu nebo přetížení reagují sekundární pojistky pomaleji než jednotka zdroje, a proto tato selektivita neplatí. To vede ke kritickým situacím, jako jsou poklesy napětí, a v nejhorších případech dokonce ke vznícení kabelů.


Konektory F&B Pro pro Kaesaro: Zralé řešení pro výrobu sýrů

12.10.2020 Švýcarská společnost Kaesaro používá pro připojení senzorů a pohonů ke svým robotickým zařízením v sýrařských sklepích konektory F&B Pro od Murrelektronik, přičemž s výhodou využívá možností jejich snadného čištění a delších intervalů údržby. 


Druhá polovina léta je ve znamení Murrelektronik: Napájení instalací nebylo nikdy jednodušší

Část 5: Napájecí kabely Mini 7/8''

1.9.2020 Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jako jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik. Nyní se podíváme blíže na napájecí kabely Mini 7/8'' které se těší důvěře již celá desetiletí. 


Druhá polovina léta je ve znamení Murrelektronik: Napájení instalací nebylo nikdy jednodušší

Část 4: Konektory M23

25.8.2020 Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jako jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik. Nyní se podíváme blíže na konektory M23 jako kompletní program dodávek pro Siemens Sinamics. 


Druhá polovina léta je ve znamení Murrelektronik: Napájení instalací nebylo nikdy jednodušší

Část 3: Konektory MQ15

18.8.2020 Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jako jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik. Nyní se podíváme blíže na konektory MQ15 a popíšeme si montáž s technologií rychlého připojení. 


Druhá polovina léta je ve znamení Murrelektronik: Napájení instalací nebylo nikdy jednodušší

Část 2: Napájecí konektory M12

11.8.2020 Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jako jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik. Nyní se podíváme blíže na napájecí konektory M12. 


Druhá polovina léta je ve znamení Murrelektronik: Napájení instalací nebylo nikdy jednodušší

Část 1: Proč právě Murrelektronik

3.8.2020 Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Vlivy Industry 4.0 a IIoT vedou k rostoucím požadavkům na řízení procesů a na získávání zpětných vazeb. Také mechanické pohony přecházejí od pneumatických k elektrickým, které zvyšují nároky na spotřebu energie v místě instalace. Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jako jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik. V pěti článcích si o nich nyní řekneme více. 


Diagnostická brána Cube67: Snadná diagnostika

9.4.2020 Sběrnicový systém Cube od společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána umožňuje ještě jednodušší přístup k těmto datům. Toto řešení se snadno realizuje, poskytuje jasné informace v případě poruchy a urychluje postup při odstraňování závad s výslednou maximální využitelností strojů a systémů. Naše tipy
Copyright © 2012 – 2020 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services